«1ο Φεστιβάλ Θεατρικού Μονολόγου 2019» στο Θέατρο Παραμυθίας Αλμπέρτα Τσοπανάκη

Η Anasa Art σε συνεργασία με το Θέατρο Παραμυθίας Αλμπέρτα Τσοπανάκη διοργανώνει το 1ο Φεστιβάλ Θεατρικού Μονολόγου 2019, που θα πραγματοποιηθεί 13-15 Μαΐου 2019 δίνοντας βήμα σε ερασιτέχνες και επαγγελματίες ηθοποιούς να ερμηνεύσουν τον μονόλογο της επιλογής τους. Οι συμμετέχοντες θα παρουσιάσουν μονόλογους σύγχρονων και κλασσικών συγγραφέων.

Μετά την ολοκλήρωση των μονολόγων θα ακολουθήσει η απονομή βραβείων στους δύο πρώτους επαγγελματίες και ερασιτέχνες ηθοποιούς αντίστοιχα από την κριτική επιτροπή, όπου θα απαρτίζεται από καταξιωμένους ανθρώπους στον χώρο της τέχνης.

Η ιδέα για τη διοργάνωση του Φεστιβάλ Θεατρικού Μονολόγου προέκυψε στο πλαίσιο στήριξης των ηθοποιών, δίνοντάς τους βήμα να εκφραστούν αλλά και την ευκαιρία μιας μελλοντικής συνεργασίας στις θεατρικές παραγωγές της Αnasa Art.

Anasa Art ΑΣΤΙΚΗ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
Αγίου Ιωάννου 10, Άγιος Δημήτριος
Τηλέφωνο: 6983782678
E-mail: anasa.art.prd@gmail.com
Facebook page: www.facebook.com/dparadisis

More info:

Θέατρο Παραμυθίας Αλμπέρτα Τσοπανάκη
Παραμυθίας 27, Γκάζι, Αθήνα 104 35
Τηλέφωνο: 2103457904
E-mail: info@paramithias.gr
Site: www.paramithias.gr
Facebook page: www.facebook.com/theatroparamithias

Δευτέρα 13, Τρίτη 14 & Τετάρτη 15 Μαΐου 2019

Πρόγραμμα Φεστιβάλ

Δευτέρα 13 Μαϊου 2019

Στις 19.00-21.30

  • Ο Ωραίος Αδιάφορος (Ζαν Κοκτώ) ΒΙΚΥ ΘΕΟΦΑΝΑΚΗ
  • Ζηλόφθων Οδοιπορώντας (Μ. Γκογκίδη) ΕΛΕΑΝΝΑ ΚΟΥΛΟΥΡΙΩΤΗ
  • Η Εβραία (Μπ. Μπρεχτ) ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Στις 21.45-24.00

  • Η Τέλεια Γυναίκα (Ι. Μυλωνάς) ΑΘΗΝΑ ΜΑΡΜΑΤΑΚΗ
  • Με λένε Ειρήνη (Σ. Κουκουλά ) ΣΟΦΙΑ ΚΟΥΚΟΥΛΑ

Τρίτη 14 Μαϊου 2019

Στις 19.00-21.30

  • Το Ημερολόγιο ενός τρελού (Ν. Γκογκόλ) ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΣΣΑΛΟΣ
  • Ηλέκτρα (Ευριπίδη) ΝΙΚΗ ΠΑΠΑΔΑΚΗ
  • Το κορίτσι διαμάντη (Γ. Πολίτη) ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΕΡΖΗ

Στις 21.30-23.30

  • 2760 δεύτερα πριν το τέλος (Π. Σάχας) ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΑΧΑΣ
  • Μαρία Τσβετάγιεβα /τρεις βάλτοι (Δ. Βαρβαρήγος) ΜΑΡΙΑ ΣΥΜΕΩΝ

Τετάρτη 15 Μαϊου 2019

  • Τέλος καλό όλα καλά (Γ. Σαίξπηρ ) ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΠΑΤΟΥΡΑΣ
  • Η Πιο Δυνατή (Α. Στρίνγκμπεργκ) ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ

Στις 20.45-23.00

  • Κραγιοναρισμένα Χείλη ( Γωγώ Φάκου ) ΓΩΓΩ ΦΑΚΟΥ
  • Βαλς Νούμερο 6 (Ν. Ροντρίγκεζ) ΣΩΤΗΡΙΑ ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ

Τελετή Απονομής Βραβείων